Wspólnota Polska

Hotel Zamek Pułtusk

"Brama Zamku Pułtuskiego na wciąż otwarta przechodniom ogłasza,
że gościnna i wszystkich w gościnę zaprasza"

O Hotelu

Hotel w zamkowych murach. Zamek i Podzamcze. Powiew szlacheckiej przeszłości…
Na wzgórze zamkowe prowadzi brukowany trakt wiodący do głównej bramy strzeżonej przez dwie baszty. Spotkacie się tu Państwo z pasjonująca historią, odetchniecie szlacheckim klimatem, skosztujecie wybornej i urozmaiconej kuchni staropolskiej.

Otwieramy przed Państwem szeroko zamkowe podwoje.

Historia

O niepowtarzalnym charakterze naszego hotelu decyduje historia zamku, w którego murach się mieści. Zamek przetrwał między innymi wojny z Zakonem Krzyżackim, potop szwedzki, rozbiory i dwie wojny światowe. Zdarzało się , że bywał niszczony podczas wojen, za każdym razem był odbudowywany.
Obecnie zamek w Pułtusku, w którym znajduje się nasz hotel, jest własnością Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Ta dawna rezydencja biskupów wraz z przyległymi terenami została przekazana na Dom Polonii decyzją rządu z 27 lipca 1974r. Zamek odbudowano w stylu renesansowym i uroczyście otwarto jego podwoje 16 lipca 1989r.

Bon Turystyczny

U nas zrealizujesz Bon Turystyczny.

Hotel Zamek Pułtusk*** Dom Polonii honoruje bony turystyczne, które zostały zatwierdzone i wprowadzone przez Ministerstwo Rozwoju.

 

Konkurs DREWNO JEST Z LASU.

Stowarzyszenie "Wspólnota Polska" Dom Polonii w Pułtusku, od dnia 2 grudnia 2022r., realizuje projekt konkursowy "Drewno jest z lasu", przygotowany przez  "Centrum Informacyjne Lasów Państwowych".  Projekt dofinansowany ze środków Funduszu Leśnego, którego dysponentem jest Dyrektor Generalny Lasów Państwowych.

Logo LP — Lasy Państwowe